My Favorite Movies


  nohaclubgirl's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
3
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
Harry and the Hendersons 1987,  PG)
8
Liar Liar 1997,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
10
Big Top Pee-Wee 1988,  PG)
11
The Fairly Odd Parents - Timmy's Top Wishes 2001,  Unrated)
12
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
13
Flubber 1997,  PG)
14
Casper the Friendly Ghost 1951,  Unrated)
15
Scooby-Doo and the Witch's Ghost 1999,  Unrated)
16
Ghostbusters 2 1989,  PG)
17
Ghostbusters 1984,  PG)
18
Freaky Friday 2003,  PG)
19
Freaky Friday 1976,  G)
20
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
21
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
22
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
23
Billy Madison 1995,  PG-13)
24
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
25
The Others 2001,  PG-13)
26
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
27
Lost in Space 1998,  PG-13)
28
Shrek 2001,  PG)
29
Shrek the Third 2007,  PG)
30
Shrek 2 2004,  PG)
31
Halloweentown 1998,  Unrated)
32
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
33
Me, Myself & Irene 2000,  R)
34
Pocahontas 1996,  G)
35
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
36
The Lord of the Rings 1978,  PG)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
39
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
40
Chicken Run 2000,  G)
41
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
42
Twelfth Night: Or What You Will 1996,  PG)
43
What a Girl Wants 2003,  PG)
44
Coming to America 1988,  R)
45
Elf 2003,  PG)
46
Splash 1984,  PG)
47
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
48
Honey, We Shrunk Ourselves 1996,  PG)
49
Honey, I Blew Up the Kid 1992,  PG)
50
Dudley Do-Right 1999,  PG)
51
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
52
Hocus Pocus 1993,  PG)
53
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
54
Baby Geniuses 1999,  PG)
55
Ella Enchanted 2004,  PG)
56
The King's Guard 2000,  PG-13)
57
Life-Size 2000,  G)
58
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
59
Rip Girls 2000,  Unrated)
60
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
61
Spirited Away 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments