My Favorite Movies
| noemyha's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 7 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 8 |
28 Days 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 10 |
Don Juan DeMarco 1995, PG-13) |
|
| 11 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 13 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 14 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Tales of Beatrix Potter 1971, G) |
|
| 17 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 18 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 19 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 20 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 24 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
























