My Favorite Movies
| noellekakashi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 6 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 8 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 11 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 13 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 16 |
Bleach: Memories of Nobody 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Samurai Champloo 2005, Unrated) |
|
| 18 |
Spongebob Squarepants - Spongebob Goes Prehistoric 2004, Unrated) |


















