Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nody1412's Rating My Rating
1
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
As Good As It Gets
helen hunt...i love it in this movie..i felt her so much she was great
2
Good Will Hunting 1997,  R)
Good Will Hunting
this film is so great that everytime i c it i cry specially wen robin williams talking about his wife..he was great in that movie
3
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
4
The Green Mile 1999,  R)
5
Troy 2004,  R)
Troy
its truly an epic movie..eric bana i loved him soooo much
6
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
7
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
he is sooooooooooooo manly i think u all know who i mean
8
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
again he is sooooooooooo manly..loool..:)
9
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
10
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
i love this movie edward norton shape it soo real
11
The Lord of the Rings 1978,  PG)
The Lord of the Rings
greatest film sieries ever made..every part just toch your nerves
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
i loved every single part
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
waiting for the next
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
greaaat movie
19
Jerry Maguire 1996,  R)
20
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
the first time i saw this movie i remember it so much ..the next day i had an exam but who would miss it
21
How to Steal a Million 1966,  Unrated)
How to Steal a Million
soo romantic :)
22
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
this movie every time its on im there to watch it..besides i love julia

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments