Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  noangel9991's Rating My Rating
1
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
my fav film of all time!
2
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
3
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
loved it :D
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
tom thumb 1958,  G)
tom thumb
Love that film so much!
the yawning man rules!
8
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
loved that film. the songs were ace :D
9
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
10
Beetlejuice 1988,  PG)
11
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
12
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
lov that musical!
13
The Princess Bride 1987,  PG)
14
The Wizard of Oz 1939,  G)
15
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
one of my fave musicals
16
The Notebook 2004,  PG-13)
17
Shrek 2001,  PG)
18
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
soo funny

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments