My Favorite Movies
| no25pikachu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 2 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 3 |
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989, PG) |
|
| 4 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 5 |
Garden State 2004, R) |
|
| 6 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Clerks 2001, Unrated) |
|
| 8 |
Clerks 1994, R) |
|
| 9 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 10 |
Clerks: The Lost Scene 2004, Unrated) |
|
| 11 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 12 |
Slap Shot 1980, R) |
|
| 13 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 14 |
When the Road Bends...tales of a Gypsy Caravan 2007, Unrated) |














