My Favorite Movies


  no1kiwigirl's Rating My Rating
1
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Peter Jackson what more do I have to say.
3
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Fast cars, adrenaline pumping action
4
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Love the speical effects. Wasn't to empresed by the sequeals' though.
5
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Owersome special effects. Also good storyline.
6
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Love epic movies. Really enjoyed it. What more can I say.
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Love pirates cant wait till the third one comes out.
8
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Yeah kick butt.
9
American Pie 1999,  R)
American Pie
Well a boy and an apple pie lol.
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Loved it.
11
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Love it. It's like a modern day war of the roses, only this one has a happier ending.
12
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Fast cars what more is there.
13
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Love to see the empors' but get kicked. And its' great action flick
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
15
Ghost Rider 2007,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
hell yes i wnt to see this :)
17
Scary Movie 2 2001,  R)
18
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
19
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
loved this movie. thumbs up to the special effects team on the color in this movie as well it really makes the movie.
20
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
21
Eric in the Land of Insects (Erik of het klein insectenboek) 2004,  Unrated)
22
New Jack City 1991,  R)
23
Cursed 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments