My Favorite Movies
Give list a short description
| no1butme's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Atonement 2007, R) |
|
| 6 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 9 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 10 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Bonnie and Clyde 1967, R) |
|
| 13 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 14 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 15 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 17 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 19 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 21 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 22 |
Confidence 2003, R) |






















