Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nmollitor's Rating My Rating
1
Holes 2003,  PG)
Holes
one of my favs.
2
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
awesome, i will not get board of this movie
3
Paycheck 2003,  PG-13)
4
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
5
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
ask me about what happen to me after watching this movie at the theater,
it is a long story!
6
Hush 1998,  PG-13)
7
Deep Impact 1998,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
Eragon 2006,  PG)
12
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
13
Sixteen Candles 1984,  PG)
14
The Breakfast Club 1985,  R)
15
Sleeping Beauty 1959,  G)
16
Cannon Movie Tales: Beauty and the Beast 1987,  G)
17
Cannon Movie Tales: Snow White 1988,  PG)
18
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
19
Snow Queen 2002,  Unrated)
20
Aladdin 1992,  G)
21
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)
22
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
23
The Santa Clause 1994,  PG)
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
25
Lady and the Tramp 1955,  G)
26
My Fair Lady 1964,  G)
27
Derailed 2005,  R)
28
Derailed 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments