Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nmews24's Rating My Rating
1
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
I got this one! :)
2
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
3
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
4
Road Trip 2000,  R)
5
Without A Paddle 2004,  PG-13)
6
Apollo 13 1995,  PG)
7
Pocahontas 1996,  G)
8
Shallow Hal 2001,  PG-13)
9
Ghost Rider 2007,  PG-13)
10
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Got it! :)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
13
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Got it! I jsut need to get the last one!
14
Grease 1978,  PG)
15
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
Wanna Get This One
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Got it!
19
Office Space 1999,  R)
20
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
21
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
I got this movie...
22
Dante's Peak 1997,  PG-13)
23
Field of Dreams 1989,  PG)
24
Madagascar 2005,  PG)
25
Grandma's Boy 2006,  R)
26
Raising Helen 2004,  PG-13)
27
Raise Your Voice 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments