My Favorite Movies
| njhoelreg2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 2 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 3 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Troy 2004, R) |
|
| 10 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 11 |
Memento 2000, R) |
|
| 12 |
300 2007, R) |
|
| 13 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 16 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 18 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005, G) |
|
| 19 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 21 |
The Court Jester 1956, Unrated) |
|
| 22 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 24 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 25 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 26 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 27 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 28 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 29 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 30 |
Dune 1984, PG-13) |
|
| 31 |
Dirty Work 1998, PG-13) |
|
| 32 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
































