My Favorite Movies
| nixytay's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 6 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 7 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 8 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 9 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 11 |
She's the Man 2006, PG-13) |











