My Favorite Movies
| nitinsukumar1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Collateral 2004, R) |
|
| 2 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 3 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 4 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 5 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Patriot Games 1992, R) |
|
| 10 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Departed 2006, R) |
|
| 12 |
Alpha Dog 2006, R) |
|
| 13 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 14 |
Shooter 2007, R) |
|
| 15 |
16 Blocks 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Blood Diamond 2006, R) |
















