My Favorite Movies


  nitinnitk's Rating My Rating
1
Pan's Labyrinth 2006,  R)
2
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
3
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
12
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
15
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
16
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
17
Good Will Hunting 1997,  R)
18
Sin City 2005,  R)
19
The Shawshank Redemption 1994,  R)
20
The Matrix 1999,  R)
21
The Matrix Reloaded 2003,  R)
22
The Matrix Revolutions 2003,  R)
23
Minority Report 2002,  PG-13)
24
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments