My Favorite Movies


  nintendoman6's Rating My Rating
1
Underworld: Evolution 2006,  R)
2
The Lord of the Rings 1978,  PG)
3
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
4
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
5
The Matrix Reloaded 2003,  R)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
War of the Worlds 2005,  PG-13)
8
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
9
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
10
The Terminator 1984,  R)
11
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
12
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
13
Free Willy 1993,  PG)
14
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
16
The Mask 1994,  PG-13)
17
Men in Black 1997,  PG-13)
18
Batman & Robin 1997,  PG-13)
19
Zoolander 2001,  PG-13)
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
23
The Butterfly Effect 2 2006,  R)
24
National Treasure 2004,  PG)
25
Men in Black II 2002,  PG-13)
26
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
27
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
29
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
30
Remember the Titans 2000,  PG)
31
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
32
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
33
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
34
Scary Movie 2 2001,  R)
35
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
36
American Wedding 2003,  R)
37
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
38
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
39
Batman Begins 2005,  PG-13)
40
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
41
Rocky 1976,  PG)
42
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
43
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
44
The Green Mile 1999,  R)
45
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
46
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
47
The Matrix 1999,  R)
48
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
49
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
50
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
51
Scary Movie 2000,  R)
52
8 Mile 2002,  R)
53
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
54
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
55
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
56
The Pink Panther 2006,  PG)
57
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
58
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
59
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments