My Favorite Movies


  nila4uk's Rating My Rating
1
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
I love it. You have to have lived in England to understand it though. It's got that British humour going on.
2
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
It's a funny but kind of gory movie. I love it though!!!!! It's a good brit flick. lol
3
Bean 1997,  PG-13)
4
Blackadder Back & Forth 1999,  Unrated)
5
Johnny English 2003,  PG)
6
Wedding Crashers 2005,  R)
7
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
8
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
9
White Chicks 2004,  PG-13)
10
Notting Hill 1999,  PG-13)
11
The Italian Job 2003,  PG-13)
12
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
13
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments