My Favorite Movies
| nikkileigh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 6 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 9 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991, R) |
|
| 10 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 11 |
Saw 2004, R) |
|
| 12 |
Saw II 2005, R) |
|
| 13 |
Saw III 2006, R) |
|
| 14 |
The Texas Chainsaw Massacre 2003, R) |
|
| 15 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 16 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |


















