My Favorite Movies


  1. nikim202
  2. Nicole

Favorite Movies

  nikim202's Rating My Rating
1
The Breakfast Club 1985,  R)
2
Beauty and the Beast 1991,  G)
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
The Mummy 1999,  PG-13)
6
The Goonies 1985,  PG)
7
The Bachelor and the Bobby-Soxer 1947,  Unrated)
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
9
Pineapple Express 2008,  R)
10
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
11
Holes 2003,  PG)
12
The Dark Knight 2008,  PG-13)
13
Shrek the Third 2007,  PG)
14
Kung Fu Panda 2008,  PG)
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
16
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
17
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
18
Die Hard 1988,  R)
19
The Court Jester 1956,  Unrated)
20
Sixteen Candles 1984,  PG)
21
Weird Science 1985,  PG-13)
22
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
23
Speed Racer 2008,  PG)
24
Back to the Future 1985,  PG)
25
Queen of the Damned 2002,  R)
26
Stardust 2007,  PG-13)
27
Monsters vs. Aliens 2009,  PG)
28
Batman Beyond - Return of the Joker 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments