Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nikeman33's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Braveheart 1995,  R)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Star Trek 2009,  PG-13)
5
Kingdom of Heaven 2005,  R)
6
Troy 2004,  R)
7
Gladiator 2000,  R)
8
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
9
The Dark Knight 2008,  PG-13)
10
The Last of the Mohicans 1992,  R)
11
Legends of the Fall 1994,  R)
12
Transformers 2007,  PG-13)
13
V for Vendetta 2006,  R)
14
Glory 1989,  R)
15
The Patriot 2000,  R)
16
Never Back Down 2008,  PG-13)
17
300 2007,  R)
18
Batman Begins 2005,  PG-13)
19
The 13th Warrior 1999,  R)
20
Van Helsing 2004,  PG-13)
21
Hellboy 2004,  PG-13)
22
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
23
Iron Man 2008,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
Secondhand Lions 2003,  PG)
26
Green Street Hooligans 2005,  R)
27
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
28
The Last Samurai 2003,  R)
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
30
Bad Boys II 2003,  R)
31
The Notebook 2004,  PG-13)
32
Scent of a Woman 1992,  R)
33
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
34
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
35
King Kong 2005,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
37
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
38
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
39
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
40
The Boondock Saints 2000,  R)
41
King Arthur 2004,  PG-13)
42
The Rock 1996,  R)
43
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
44
Sahara 2005,  PG-13)
45
The Punisher 2004,  R)
46
Seven (Se7en) 1995,  R)
47
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
48
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
49
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
50
Casino Royale 2006,  PG-13)
51
Hitch 2005,  PG-13)
52
Cast Away 2000,  PG-13)
53
The Italian Job 2003,  PG-13)
54
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
55
Man on Fire 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments