Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nigga14real's Rating My Rating
1
Coming to America 1988,  R)
2
Emanuelle In America 2003,  Unrated)
3
Once Upon a Time in America 1984,  R)
4
Wild America 1997,  PG)
5
Vigilantes Are Coming Serial Chapters 1936,  Unrated)
6
Out of Ireland: The Story of Irish Emigration to America 1995,  Unrated)
7
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
i will say this one is a funny one becos the talking donkey
8
Shrek 2001,  PG)
9
Eragon 2006,  PG)
10
The Marine 2006,  PG-13)
11
Crank 2006,  R)
12
Casino Royale 2006,  PG-13)
13
Rocky Balboa 2006,  PG)
14
Rocky: The Rebel 2005,  Unrated)
15
Rocky Marciano 1999,  R)
16
Snakes on a Plane 2006,  R)
17
Soul Plane 2004,  R)
18
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
19
Days of Glory (Indigenes) 2006,  R)
20
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
21
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
22
Dark Days 2000,  Unrated)
23
12 Days of Christmas Eve 2004,  PG)
24
Rush Hour 1998,  PG-13)
25
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
26
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
27
House on Haunted Hill 1999,  R)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments