My Favorite Movies
| niftybugs's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 3 |
Drained (O Cheiro Do Ralo) 2006, Unrated) |
|
| 4 |
True Romance 1993, R) |
|
| 5 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 6 |
In Bruges 2008, R) |
|
| 7 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 8 |
Beautiful Girls 1996, R) |
|
| 9 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 10 |
Bowfinger 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 12 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 13 |
Midnight Madness 1980, PG) |
|
| 14 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 15 |
Raising Arizona 1987, PG-13) |
|
| 16 |
Broadcast News 1987, R) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 18 |
The Motel 2005, Unrated) |
|
| 19 |
Minority Report 2002, PG-13) |



















