My Favorite Movies
| nickipagan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 2 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Light It Up 1999, R) |
|
| 4 |
The Boxer 1997, R) |
|
| 5 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 6 |
Last Holiday 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Beauty Shop 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Barbershop 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 10 |
Friday 1995, R) |
|
| 11 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 12 |
Cradle 2 the Grave 2003, R) |
|
| 13 |
Romeo Must Die 2000, R) |













