My Favorite Movies


  nickelcurryanimation's Rating My Rating
1
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead 1990,  PG)
2
Angela's Ashes 1999,  R)
3
WALL-E 2008,  G)
4
Bang Bang You're Dead 2002,  R)
5
Alice in Wonderland 1951,  G)
6
The Wind That Shakes the Barley 2006,  PG-13)
7
Wonder Boys 2000,  R)
8
A Life Less Ordinary 1997,  R)
9
Watership Down 1978,  PG)
10
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
11
Hamlet 1996,  PG-13)
12
The Edge of Love 2008,  R)
13
The Point 1971,  G)
14
Benny & Joon 1993,  PG)
15
The Emperor's New Groove 2000,  G)
16
Finding Forrester 2000,  PG-13)
17
Hot Fuzz 2006,  R)
18
Interview with the Vampire 1994,  R)
19
Iron Man 2008,  PG-13)
20
Juno 2007,  PG-13)
21
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
Madagascar 2005,  PG)
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
25
The Princess Bride 1987,  PG)
26
Shaun of the Dead 2004,  R)
27
Spider-Man 2002,  PG-13)
28
District 9 2009,  R)
29
Breakfast on Pluto 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments