My Favorite Movies
| NickCarson's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superbad 2007, R) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 4 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 5 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 7 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 8 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) 2003, Unrated) |
|
| 10 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) , Unrated) |
|
| 11 |
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007, Unrated) |
|
| 12 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 14 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004, Unrated) |
|
| 15 |
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005, Unrated) |
|
| 16 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
















