My Favorite Movies
| nickc7891's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Goldfinger 1964, PG) |
|
| 2 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 3 |
This Is Spinal Tap 1984, R) |
|
| 4 |
Alien 1979, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 9 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 12 |
Blade 1998, R) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 14 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |














