My Favorite Movies
| NicJ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 2 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 3 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 4 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 5 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 8 |
True Romance 1993, R) |
|
| 9 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 11 |
Welcome to the Dollhouse 1995, R) |
|
| 12 |
Freeway 1996, R) |
|
| 13 |
Shooter 2007, R) |
|
| 14 |
Fracture 2007, R) |
|
| 15 |
Stay 2005, R) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Snatch 2001, R) |
|
| 18 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 20 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Return to Paradise 1998, R) |
|
| 23 |
SpaceCamp (Space Camp) 1986, PG) |
|
| 24 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
























