My Favorite Movies


  niasha's Rating My Rating
1
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
Cidade de Deus (City of God)
something bout this clicked man a good flick
2
The Killer (Dip huet seung hung) 1989,  R)
The Killer (Dip huet seung hung)
everyone should see this
3
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off
a feel good piece
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
love this movie. it was really good
5
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
well its another winner
6
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
just keeps getting better
7
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
yep this is a good movie
8
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
another good xmen flick
9
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
my favorite luc besson piece action and comedy all in one plce
10
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
i love the pace of this movie it kicks ass
11
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
i love this movie
12
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
there is no bad bond they're all good
13
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
the only movie to make me cry
14
300 2007,  R)
300
man this movie is crazy loves it
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
loves it
16
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
loves it
17
Sin City 2005,  R)
Sin City
i love everything about this movie
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
i love this movie
19
Blood Diamond 2006,  R)
20
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
22
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
a really fun feel good movie
23
Disturbia 2007,  PG-13)
24
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
a great flick
25
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
26
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
love this movie
27
Fight Club 1999,  R)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
V for Vendetta 2006,  R)
30
Dead Like Me: Life After Death 2009,  R)
31
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
what can i say excellent

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments