My Favorite Movies
| nhoryn27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978, Unrated) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 4 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
American Pie 1999, R) |
|
| 13 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 14 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 21 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |





















