Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ngyiling1's Rating My Rating
1
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings 1978,  PG)
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
American Pie 1999,  R)
7
American Pie 2 2001,  R)
8
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
9
The Prestige 2006,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
13
Green Day - Bullet in a Bible 2005,  Unrated)
14
The Departed 2006,  R)
15
White Chicks 2004,  PG-13)
16
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
17
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
18
There's Something About Mary 1998,  R)
19
Wedding Crashers 2005,  R)
20
The Matrix 1999,  R)
21
American Wedding 2003,  R)
22
House of Wax 2005,  R)
23
Date Movie 2006,  PG-13)
24
Shrek 2001,  PG)
25
Shrek the Third 2007,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
28
The Little Rascals 1994,  PG)
29
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
30
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
31
Just Married 2003,  PG-13)
32
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
33
Guess Who 2005,  PG-13)
34
The Guardian 2006,  PG-13)
35
Open Season 2006,  PG)
36
Tales of Beatrix Potter 1971,  G)
37
In Her Shoes 2005,  PG-13)
38
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
39
The Mask 1994,  PG-13)
40
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
41
The Holiday 2006,  PG-13)
42
A Cinderella Story 2004,  PG)
43
Freaky Friday 2003,  PG)
44
Final Destination 2000,  R)
45
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
46
The Notebook 2004,  PG-13)
47
A Walk to Remember 2002,  PG)
48
School of Rock 2003,  PG-13)
49
The Longest Yard 2005,  PG-13)
50
8 Mile 2002,  R)
51
50 First Dates 2004,  PG-13)
52
Reservoir Dogs 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments