Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nguise's Rating My Rating
1
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
k i cried...
2
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Way too BEST~~Q~~
3
Honey 2003,  PG-13)
4
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
5
The Sound of Music 1965,  G)
6
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
7
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
8
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
9
Serendipity 2001,  PG-13)
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Ok...Family Fun movie..
11
The Lion King 1994,  G)
12
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
ok...
13
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
14
La Bamba 1987,  PG-13)
15
Anastasia 1997,  G)
16
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Jackasses too funny!
17
Little Man 2006,  PG-13)
18
The Man 2005,  PG-13)
19
The Librarian: Return to King Solomon's Mines 2006,  Unrated)
20
The Librarian: Quest for the Spear 2004,  Unrated)
21
The Italian Job 2003,  PG-13)
22
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
23
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
24
Swordfish 2001,  R)
25
Pulp Fiction 1994,  R)
26
The Godfather 1972,  R)
27
The Godfather, Part II 1974,  R)
28
The Godfather, Part III 1990,  R)
29
City of Angels 1998,  PG-13)
30
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Julia Roberts is Awesome!
31
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
32
Boys 1996,  PG-13)
33
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Awesome!
34
The Patriot 2000,  R)
35
Saving Private Ryan 1998,  R)
36
Mission Impossible 1996,  PG-13)
37
Constantine 2005,  R)
38
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding
Hilarious
39
Are We There Yet? 2003,  PG)
Are We There Yet?
ok
40
Shall We Dance 2004,  PG-13)
Shall We Dance
SWEET
41
Flowers in the Attic 1987,  PG-13)
42
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
Excellent Excellent Movie....Smart....
43
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
44
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
I still watch this movie! Over and Over again..Russel Crowe your my Hero LoL
45
300 2007,  R)
300
Awesome Graphics! Awesome Movie!
46
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
Too Funny!
47
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
So Cute!
48
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Sweet
49
The Island 2005,  PG-13)
50
Harsh Times 2006,  R)
Harsh Times
Luved it!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments