My Favorite Movies


  newton3693's Rating My Rating
1
No Country for Old Men 2007,  R)
2
Bulworth 1998,  R)
3
The Graduate 1967,  PG)
4
Midnight in the Garden of Good and Evil 1997,  R)
5
25th Hour 2003,  R)
6
American History X 1998,  R)
7
The Misfits 1961,  Unrated)
8
Manhattan 1979,  R)
9
Annie Hall 1977,  PG)
10
Collateral 2004,  R)
11
Wag the Dog 1997,  R)
12
To Have and Have Not 1944,  Unrated)
13
Red Dust 1932,  Unrated)
14
Out of Africa 1985,  PG)
15
All About Eve 1950,  PG)
16
The Silence of the Lambs 1991,  R)
17
It Happened One Night 1934,  Unrated)
18
Witness 1985,  R)
19
The Player 1992,  R)
20
Blade Runner 1982,  R)
21
Inside Man 2006,  R)
22
Being There 1979,  PG)
23
Happy, Texas 1999,  PG-13)
24
McCabe & Mrs. Miller 1971,  R)
25
Fahrenheit 9/11 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments