My Favorite Movies


  netty12006's Rating My Rating
1
Green Street Hooligans 2005,  R)
Green Street Hooligans
bloody damn good movie a+++++++++++
2
The Business 2004,  R)
The Business
love this film not only is it a great film but it also stars danny dyer :) 1 o my fave actors n it helps tht hes a good lookin :)
3
The Football Factory 2004,  R)
The Football Factory
exellent film a+++++
4
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
love this film its great
5
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
bloodyexellent movie a++++++++
6
Crank 2006,  R)
Crank
love this
7
Honey 2003,  PG-13)
Honey
great movie
8
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
great dance movie
9
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
Thirteen Ghosts (13 Ghosts)
this is 1 o my all time favs
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
another exellent movie all 3 of these are highly rated by me love them all
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
12
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
another exellent movie 4 me
13
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
yay finally got this movie to n its a good film :)
14
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
good film
15
Saw 2004,  R)
16
Saw II 2005,  R)
Saw II
exelent film 1,2 & 3
17
Saw III 2006,  R)
18
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
love this film,chick flick mind :)
19
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
both me and my kids love this film its exellent
20
High School Musical 2006,  G)
21
Click 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments