My Favorite Movies
| netokruger's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 2 |
Little Children 2006, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 5 |
Sabotage 1936, R) |
|
| 6 |
Dial M for Murder 1954, PG) |
|
| 7 |
Psycho 1960, R) |
|
| 8 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 9 |
The Shining 1980, R) |
|
| 10 |
Eyes Wide Shut 1999, R) |
|
| 11 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 12 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 13 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 14 |
Hedwig and the Angry Inch 2001, R) |
|
| 15 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 16 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 17 |
Das Cabinet des Dr. Caligari. (The Cabinet of Dr. Caligari) 1920, Unrated) |
|
| 18 |
Closer 2004, R) |
|
| 19 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 20 |
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) 2005, R) |
|
| 21 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 22 |
Shortbus 2006, Unrated) |
|
| 23 |
El 聲gel Exterminador (The Exterminating Angel) 1962, Unrated) |























