My Favorite Movies
| Nesthy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Ugly Truth 2009, R) |
|
| 2 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 3 |
Blood: The Last Vampire 2009, R) |
|
| 4 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 5 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Up 2009, PG) |
|
| 11 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 14 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 15 |
300 2007, R) |
|
| 16 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 17 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 18 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 19 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 20 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 21 |
The Runaways 2010, R) |





















