My Favorite Movies


  ness2006's Rating My Rating
1
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
My FAVORITE MOVIE!!!!!!!! LOVE YOU LINDSAY!!!
"I'm Kinda Psychic... I have a fifth sense!..." Karen Smith
2
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
Akeelah and the Bee
P-U-L-C-H-R-I-T-U-D-E, PULCHRITUD, Derived from the latin word pucher, meaning "BEAUTIFUL"
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The book was better...
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
DEFINETELY!!!!
8
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
THE FUNNIEST MOVIE I'VE EVER SEEN
9
The Hot Chick 2002,  PG-13)
10
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
ROCKED!!!!
11
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
The best thing ashton has made
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Johnny Depp is just the BEST
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Johnny Depp is just the BEST
14
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Johnny Depp is just the BEST

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments