My Favorite Movies


  nesliyan's Rating My Rating
1
Chungking Express 1994,  PG-13)
Chungking Express
jean-pierre jeunet'nin ilham kaynagini kesfetmis bulunmaktayim sanirim. keske bu filmi amelie'den daha once izlemis olsaydim! neden bilmiyorum boyle hissettim iste.
2
The Tenant 1976,  R)
3
Sideways 2004,  R)
4
Becoming Jane 2007,  PG)
5
Lost In Translation 2003,  R)
Lost In Translation
cok seviyorum bu filmi cok seviyorum. huzur buluyorum. muzikler harika.bob ve charlotte partiden otele donerlerken my bloody valentine'dan sometimes caliyo. charlotte sometimes diyorum o zaman alakasi olmasa da ama belki sofia coppola bu tip manyak baglantilar kurup ustelik bunlardan film yapan bir kadin olabilir ustelik the cure sevdigini de biliyorum ben.
6
Mulholland Drive 2001,  R)
7
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
8
Delicatessen 1991,  R)
9
Dear Wendy 2005,  Unrated)
10
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
11
Me and You and Everyone We Know 2004,  R)
12
I'm a Cyborg, But That's OK (Saibogujiman kwenchana) 2008,  Unrated)
13
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique) 1991,  R)
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique)
en cok en cok en cok, bu filmi seviyorum!
14
Ratatouille 2007,  G)
15
Love Actually 2003,  R)
16
Breathless (À bout de souffle) (By a Tether) 1960,  Unrated)
17
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
baz luhrmann! yueeettti artik be! yeni film yapsanan! yabancilasmak istiyoruz, post-moern dunyalarda kaybolmak istiyoruz yine hulen! napicaksan yap gayri!
18
Half Nelson 2006,  R)
19
The Player 1992,  R)
The Player
Cameo'lari seviyorum ben.
20
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
Ingiliz mizah seysini seviyorum. Shaun'un etrafinda olan biten hicbiseyi farketmeden markete gidip geldigi sahne cok eglenceliydi. bir de kapinin hemen onunda bissuru zombie beklerken shaun'la ed'in tv karsisinda biraz oturmaya karar vermeleri...
21
Back to the Future 1985,  PG)
22
Back to the Future Part II 1989,  PG)
23
Back to the Future Part III 1990,  PG)
24
Beetlejuice 1988,  PG)
25
Donnie Darko 2001,  R)
26
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
27
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
28
High Fidelity 2000,  R)
29
Hot Fuzz 2006,  R)
30
Little Miss Sunshine 2006,  R)
31
The Breakfast Club 1985,  R)
32
The Big Lebowski 1998,  R)
33
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
34
Shakespeare in Love 1998,  R)
35
Pride and Prejudice ,  Unrated)
36
Sense and Sensibility 1995,  PG)
37
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
take me to pemberley, mr. darcy!
38
Man on the Moon 1999,  R)
39
Persuasion 2007,  Unrated)
Persuasion
donem filmlerini ve jane austen uyarlamalarini nasil olursa olsun begeniyorum. insanlar hep oyle kibar ve sik kalabilselermis keske.
40
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
41
Spirited Away 2001,  PG)
42
The Fountain 2006,  PG-13)
43
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
44
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, sayilari surekli artan komik hayaletler ve Ian Mckellen'in sesi olmasa bu kadar bile sever miydim bilmiyorum severdim heraldee. cok celiskili bir sinema izleyicisiyim
45
Evening 2007,  R)
Evening
"dev oyuncu kadrosu" derler ya ahan da bu filmde onun alasi var. vanessa redgrave, meryl streep ve hugh dancy'nin canlandirdiklari karakterleri cok sevdim. duygusal bir kadin filmi efenim. ben begendim. bu arada meryl streep'in gencligini oynayan bayan yani mamie gummer, meryl streep'in gercek hayattaki kiziymis. ben de oyuncu secimi ne kadar iyi helal olsun nasil benzetmisler diye dusunuyodum tam da. a bi baktim kiziymis zaten.
46
Control 2007,  R)
Control
bi de soyle bisi var. filmde ian, bir konser sirasinda epilepsi krizi geciriyor ve arkadaslari tarafindan kulise goturuluyor. orda menajerleri olacak adam Ian'a uzulme ya "The Fall"un (dusus) solisti olsaydin diyerek moralini duzeltmeye calisiyor. Ama bu arada Ian Curtis'i canlandiran abimiz Sam Riley, Joy Division hakkinda cekilmis olan baska bir filmde yani 24 Hour Party People'da The Fall'un solisti Mark Smith'i canlandiran kisinin ta kendisiydi. yaa ya. Boylesine gereksiz bilgilerle donatildigim icin kendimi sansli hissediyorum.
47
Nanny McPhee 2006,  PG)
Nanny McPhee
emma thompson benim akrabam olsun.
48
Miss Potter 2006,  PG)
Miss Potter
rahatlatici.
49
The Virgin Suicides 1999,  R)
The Virgin Suicides
josh hartnett gercekten de cok itici bir adam. bu filmdeki saclari ayrica bir igrenc ama gozlerimizi kapatip "magic man" isimli sarkiyi dinler ve filme kaldigimiz yerden devam edebiliriz.
50
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
degeri her gun biraz daha artacak olan film.
51
The Remains of the Day 1993,  PG)
52
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
53
Adaptation 2002,  R)
54
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
55
Big Fish 2004,  PG-13)
56
Stranger Than Paradise 1984,  R)
57
Emma 1996,  PG)
58
Amadeus 1984,  PG)
59
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
60
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
Renee Zellweger bu filmden once hic dans mans egitimi almamis. hepsi de cok yetenekli oluyo bu insanlarin ya bizim oyuncularimiz niye boyle degil?
61
The Science of Sleep 2006,  R)
62
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
The Knights who say Ni! ve The Holy Hand Grenade of Antioch.
Yasasin Absurdizm!
63
Lonesome Jim 2005,  R)
Lonesome Jim
fikirler zamanla degisebiliyo. artik o kadar iyi oldugunu düsünmüyom.
64
Mystery Train 1989,  R)
65
The Hours 2002,  PG-13)
66
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) 1997,  R)
67
The Truman Show 1998,  PG)
68
American Splendor 2003,  R)
69
Annie Hall 1977,  PG)
Annie Hall
elimde olsa bi bes yildiz daha veririm =)
70
Once 2007,  R)
Once
cok sevdim.
71
Harold and Maude 1971,  PG)
Harold and Maude
it's one of the funniest movies I've ever seen.
72
The Darjeeling Limited 2007,  R)
The Darjeeling Limited
insanin bir "wes anderson karakteri" olasi geliyo kimi zaman. kimi zaman da gelmiyo.
73
Happy-Go-Lucky 2008,  R)
74
Career Girls 1996,  R)
75
Secretary 2002,  R)
76
Be Kind Rewind 2008,  PG-13)
Be Kind Rewind
nazik bir bicimde basa sarip yeniden izlemek istiyorum!
77
Before Sunrise 1995,  R)
Before Sunrise
cok guzel.
78
Eagle vs. Shark 2007,  R)
Eagle vs. Shark
'napoleon dynamite meets when harry met sally' demisler iyi demisler hos demisler. eglenceli bi film. yeni zelandalilarin aksanlari cok komuk bi de muzikler guzel.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments