My Favorite Movies


  neo152137256's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Reloaded 2003,  R)
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
great flim want to see it over again and again
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
8
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
9
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
10
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988,  Unrated)
11
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
12
Die Hard 1988,  R)
13
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
14
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
15
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
16
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
17
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
18
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
19
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
20
The Terminator 1984,  R)
21
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
22
David Icke:Secrets of the Matrix 2004,  Unrated)
23
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
24
The Man Who Sued God 2001,  R)
25
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
26
Castle in the Sky 1989,  PG)
27
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
28
Elektra 2005,  PG-13)
29
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
great flim just like the other 2 but better

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments