Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nelmagsalin's Rating My Rating
1
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
3
Men of Honor 2000,  R)
4
Beauty and the Beast 1991,  G)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
6
Cinderella 1950,  G)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
The Lion King 1994,  G)
11
Mulan 1998,  G)
12
The Cutting Edge 1992,  PG)
13
Armageddon 1998,  PG-13)
14
Anything to Survive (Almost Too Late) 1990,  PG)
15
300 2007,  R)
16
Balto 1996,  G)
17
The Land Before Time 1988,  G)
18
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
19
Down to You 2000,  PG-13)
20
Blast from the Past 1999,  PG-13)
21
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
23
50 First Dates 2004,  PG-13)
24
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
25
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
26
One More Chance 2007,  Unrated)
27
Forrest Gump 1994,  PG-13)
28
Babe 1995,  G)
29
Aladdin 1992,  G)
30
Casper 1995,  PG)
31
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
32
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
33
Sydney White 2007,  PG-13)
34
You've Got Mail 1998,  PG)
35
Ghost 1990,  PG-13)
36
Taken 2008,  PG-13)
37
She's the Man 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments