My Favorite Movies


  neerav's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
The Rage in Placid Lake 2003,  Unrated)
3
Office Space 1999,  R)
4
The Usual Suspects 1995,  R)
5
The Truman Show 1998,  PG)
6
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
7
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
8
The Corporation 2003,  Unrated)
9
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
Monty Python's Life of Brian
Always look on the bright side of life :-)
10
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
11
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
12
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
13
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments