My Favorite Movies


  necrobeast666's Rating My Rating
1
House of 1000 Corpses 2002,  R)
2
Kalifornia 1993,  R)
3
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
Oh that meatman cocksucker! I broke her in, and he grab her. I'll fix his ass too, call the cops, come on!
4
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
It puts the lotion in the basket...Love it
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
The Green Mile 1999,  R)
7
Full Metal Jacket 1987,  R)
8
300 2007,  R)
9
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years 1988,  R)
10
Platoon 1986,  R)
11
Saw 2004,  R)
12
Porky's 1981,  R)
13
Trick or Treat 1986,  R)
14
At Close Range 1986,  R)
15
A Bronx Tale 1993,  R)
16
The Outsiders 1983,  PG)
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
18
Citizen X 1995,  R)
19
Private School 1983,  R)
20
Richard Pryor: Live in Concert 1979,  Unrated)
21
Weird Science 1985,  PG-13)
Weird Science
Have seen this movie 20 times..always a laff
22
The Lords of Discipline 1983,  R)
23
Death and the Maiden 1994,  R)
24
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
25
The Ice Harvest 2005,  R)
26
The Boys in Company C 1977,  R)
27
Black Snake Moan 2007,  R)
Black Snake Moan
Great movie...something for everyone.The best movie I have seen in months.
28
The Astronaut Farmer 2007,  PG)
29
Hellraiser 1987,  R)
30
Smokin' Aces 2007,  R)
31
Death Hunt 1981,  R)
32
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
33
Hard Candy 2005,  R)
Hard Candy
Another great job by our lil Canadain girl...Ellen Page
34
.45 2007,  R)
35
The Devil's Rejects 2005,  R)
36
Gran Torino 2008,  R)
37
Mother's Day 1980,  R)
38
Religulous 2008,  R)
39
The Accused 1988,  R)
40
New Kids 1985,  R)
41
Sling Blade 1996,  R)
Sling Blade
This was awsome. Loved it.
42
Feast 2006,  R)
Feast
Loved It ...Everything a Horror/Comedy should be
43
Crowley 2007,  Unrated)
Crowley
All Hail the Beast.....
44
Angela's Ashes 1999,  R)
Angela's Ashes
Maybe I am bias cos I got a wee bit O Irish in me.... but LOVED it
45
The Believer 2001,  R)
The Believer
Great performance by Ryan Gosling and an unbelievable storyline...Defiantly worth a watch
46
Identity 2003,  R)
Identity
Recommended by LWOODS04..I was NOT disappointed ....great flick
47
Fireflies in the Garden 2011,  R)
48
The Human Centipede (First Sequence) 2009,  R)
49
In Bruges 2008,  R)
In Bruges
I fawkin loved it. Everything a movie should be and Irish to boot
50
I Sell the Dead 2008,  Unrated)
I Sell the Dead
Loved IT !!! Original and highly entertaining
51
Get Low 2010,  PG-13)
Get Low
The best I have seen in a month...Great cast , great story ...great

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments