My Favorite Movies


  nDoe's Rating My Rating
1
Scary Movie 2000,  R)
2
American Pie 1999,  R)
3
Crash 2005,  R)
4
Four Brothers 2005,  R)
5
Green Street Hooligans 2005,  R)
6
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
7
The Godfather, Part II 1974,  R)
8
The Godfather, Part III 1990,  R)
9
How High 2001,  R)
10
Scary Movie 2 2001,  R)
11
Scarface 1983,  R)
12
The Godfather 1972,  R)
13
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
14
American Pie 2 2001,  R)
15
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
16
The Last Samurai 2003,  R)
17
300 2007,  R)
18
Fat Pizza 2003,  Unrated)
19
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
20
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
21
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
22
Juice 1992,  R)
23
The Mask 1994,  PG-13)
24
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
25
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
26
Tupac - Resurrection 2003,  R)
27
Fight Club 1999,  R)
28
Gladiator 2000,  R)
29
The Onion Movie 2008,  Unrated)
30
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
31
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
32
Undercover Brother 2002,  PG-13)
33
State Property 2002,  R)
34
Crna macka, beli macor (Black Cat, White Cat) 1998,  R)
35
Max Payne 2008,  PG-13)
36
The Dark Knight 2008,  PG-13)
37
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
38
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
39
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
40
Human Traffic 1999,  R)
41
Out Cold 2001,  PG-13)
42
Miss March 2009,  R)
43
The Great American Chase (The Bugs Bunny/Road Runner Movie) 1979,  Unrated)
44
Avatar 2009,  PG-13)
45
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
46
Hoodwinked 2006,  PG)
47
Zombieland 2009,  R)
48
Munje! (Dudes) (Thunderbirds) 2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments