My Favorite Movies
| ncarter27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 3 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 4 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 5 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 6 |
Garden State 2004, R) |
|
| 7 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 8 |
You Can't Take It with You 1938, Unrated) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 14 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 15 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 16 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 17 |
The Muppet Christmas Carol 1992, G) |
|
| 18 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 19 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 20 |
Joe Versus the Volcano 1990, PG) |




















