My Favorite Movies
| nbobbin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Memento 2000, R) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Clash of the Titans 1981, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 8 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 9 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 10 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 12 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 14 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 15 |
Unforgiven 1992, R) |















