Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  naznazkhanom1's Rating My Rating
1
French Kiss 1995,  PG-13)
2
Shall We Dance 2004,  PG-13)
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
4
The Bodyguard 1992,  R)
5
El Cid 2008,  Unrated)
6
Yesterday, Today and Tomorrow (Ieri, oggi, domani) 1963,  Unrated)
7
Snows of Kilimanjaro ,  Unrated)
8
Girls! Girls! Girls! 1962,  PG)
9
Snow White 1996,  G)
Snow White
oh i like this.
10
Peter Pan 1953,  G)
11
The Little Mermaid 1989,  G)
12
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
i love u!
13
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
oooohhhhhhh!
14
Beauty and the Beast 1991,  G)
15
The Sound of Music 1965,  G)
16
Tarzan 1999,  G)
17
Finding Nemo 2003,  G)
18
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever 1988,  Unrated)
19
A Walk to Remember 2002,  PG)
20
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
21
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
22
Batman & Robin 1997,  PG-13)
23
Intolerable Cruelty 2003,  PG-13)
24
Batman Begins 2005,  PG-13)
25
Batman Forever 1995,  PG-13)
26
Dil 1990,  Unrated)
27
Scream 2 1997,  R)
28
Original Sin 2001,  R)
29
Cat on a Hot Tin Roof 1958,  Unrated)
30
Cleopatra 1963,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments