Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nay132's Rating My Rating
1
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
2
The Craft 1996,  R)
3
Practical Magic 1998,  PG-13)
4
Beetlejuice 1988,  PG)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
8
Ghost Ship 2002,  R)
9
Blade 1998,  R)
10
Blade II 2002,  R)
11
Blade: Trinity 2004,  R)
12
Step Up 2006,  PG-13)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
She's the Man 2006,  PG-13)
15
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
16
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
17
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
18
The Return 2006,  PG-13)
19
The Holiday 2006,  PG-13)
20
Waterworld 1995,  PG-13)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
The Mummy 1999,  PG-13)
23
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
24
The Scorpion King 2002,  PG-13)
25
A Bug's Life 1998,  G)
26
I, Robot 2004,  PG-13)
27
Cinderella 1950,  G)
28
The Matrix 1999,  R)
29
The Matrix Reloaded 2003,  R)
30
The Matrix Revolutions 2003,  R)
31
War of the Worlds 2005,  PG-13)
32
House on Haunted Hill 1999,  R)
33
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
34
Mulan 1998,  G)
35
Mulan II 2004,  G)
36
Mary Poppins 1964,  G)
37
Ella Enchanted 2004,  PG)
38
The Princess Diaries 2001,  G)
39
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
40
Antz 1998,  PG)
41
Doom 2005,  R)
42
Sabrina the Teenage Witch 1996,  PG)
43
Sabrina, Down Under 1999,  Unrated)
44
Sabrina Goes to Rome 1998,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments