My Favorite Movies


  navajofellow's Rating My Rating
1
Poetic Justice 1993,  R)
2
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
3
Iron Monkey 1993,  PG-13)
4
The Iron Giant 1999,  PG)
5
Romeo Must Die 2000,  R)
6
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
7
Honey 2003,  PG-13)
8
Die Another Day 2002,  PG-13)
9
ATL 2006,  PG-13)
10
Waist Deep 2006,  R)
11
Deep Blue Sea 1999,  R)
12
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
13
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
14
Hulk 2003,  PG-13)
15
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
16
The Incredibles 2004,  PG)
17
Scary Movie 2000,  R)
18
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
19
Scary Movie 2 2001,  R)
20
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
21
Jackass - The Movie 2002,  R)
22
Cheech & Chong's Next Movie 1980,  R)
23
Flags of Our Fathers 2006,  R)
24
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
25
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
26
Sixteen Candles 1984,  PG)
27
The Breakfast Club 1985,  R)
28
The Players Club 1998,  R)
29
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
30
High School High 1996,  PG-13)
31
Dazed and Confused 1993,  R)
32
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
33
The Nativity Story 2006,  PG)
34
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
35
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
37
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
38
Happy Feet 2006,  PG)
39
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments