My Favorite Movies


  Naughtydno's Rating My Rating
1
Ghost 1990,  PG-13)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
3
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
Ice Age 2002,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Vampires 1998,  R)
14
Interview with the Vampire 1994,  R)
15
The Lake House 2006,  PG)
16
Kid Galahad 1962,  Unrated)
17
Clambake 1967,  G)
18
Girl Happy 1965,  Unrated)
19
Live a Little, Love a Little 1968,  PG)
20
Flaming Star 1960,  PG)
21
King Creole 1958,  PG)
22
Blue Hawaii 1961,  PG)
23
Jailhouse Rock 1957,  Unrated)
24
Love Me Tender 1956,  Unrated)
25
Paradise, Hawaiian Style 1966,  G)
26
It Happened at the World's Fair 1963,  Unrated)
27
Girls! Girls! Girls! 1962,  PG)
28
Fun in Acapulco 1963,  PG)
29
Roustabout 1964,  PG)
30
Speedway 1968,  G)
31
Easy Come, Easy Go 1967,  PG)
32
Double Trouble 1967,  G)
33
Viva Las Vegas 1964,  PG)
34
Elvis: Aloha from Hawaii 2004,  Unrated)
35
Elvis: '68 Comeback Special - Deluxe Edition ,  Unrated)
36
Stay Away, Joe 1968,  PG)
37
Spinout 1966,  Unrated)
38
Frankie and Johnny 1965,  PG)
39
Harum Scarum (Harem Holiday) 1965,  PG)
40
Tickle Me 1965,  PG)
41
Kissin' Cousins 1964,  PG)
42
Wild in the Country 1961,  PG)
43
Loving You 1957,  G)
44
Striptease 1996,  R)
45
G.I. Jane 1997,  R)
46
St. Elmo's Fire 1985,  PG-13)
47
50 First Dates 2004,  PG-13)
48
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
49
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
50
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
51
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
52
Last Man Standing 1996,  R)
53
The Last Boy Scout 1991,  R)
54
The Jackal 1997,  R)
55
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
56
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
57
Armageddon 1998,  PG-13)
58
The Fifth Element 1997,  PG-13)
59
Hudson Hawk 1991,  R)
60
Pulp Fiction 1994,  R)
61
Die Hard 1988,  R)
62
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments