My Favorite Movies
i love funny movies so most of theme are with actors like jim carrey or martin lawrens or however you wright his name i just love the acting and energy they put in it. I also like chick flicks who dosent ...other thene guys ...girls love to watch chick flicks and so yeah that another one of kinde of movies i like ....there is also alot more i go for any kinde of movie so really i`m not picky.OH and i love dancing movies like step up or make some noise anything with dancing.
| Natty14's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 9 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Invisible 2006, Unrated) |
|
| 11 |
The Invisible 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 14 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 15 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 16 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 18 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 19 |
I Know Who Killed Me 2007, R) |
|
| 20 |
300 2007, R) |




















