Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nattaluca's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
"La" historia de amor.....
2
Garden State 2004,  R)
3
Muriel's Wedding 1994,  R)
4
The Exorcist 1973,  R)
5
A Clockwork Orange 1971,  R)
6
Good Will Hunting 1997,  R)
Good Will Hunting
Que decir de esta peli??? La vería 100 veces más (ya la vi como 50, jeje)
7
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
8
The Shining 1980,  R)
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
Simplemente inspiradora..........una obra maestra.
10
When Harry Met Sally 1989,  R)
11
Billy Elliot 2001,  R)
12
Mr. Holland's Opus 1995,  PG)
13
Dead Poets Society 1989,  PG)
14
Black Hawk Down 2001,  R)
15
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
16
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
17
Broadcast News 1987,  R)
18
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
Una intensa e intoxicante historia de amor........Heath Ledger, increible.
19
Half Nelson 2006,  R)
Half Nelson
Excelentes actuaciones en una istoria simple y sincera

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments