My Favorite Movies


  1. natethegreat7
  2. ● Nate

Give list a short description

  natethegreat7's Rating My Rating
1
Shrek 2001,  PG)
Shrek
it was good
2
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Shrek is kool
3
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
Same kinda comments as the other two...
4
Scooby-Doo 2002,  PG)
Scooby-Doo
its an okay movie
5
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
again, its an okay movie
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
its a good one
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Better then the last one
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Better then the last one!!!!
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The Harry Potter series are awesome
10
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
pretty kool
11
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
better then the last one
12
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
pretty good
13
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
Pretty damn awesome. Best one outta all the Chucky movies!!!
14
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
It was good.
15
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Awesome, funny, could watch it again and again and again and again and again and again.....
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
lol this one was funnier then the first two, BIG TIME!!! I loved it!!!
17
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
sweet!!! This movie was awesome. Hilarious.
18
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
fear dot com (FeardotCom)
I didnt find this movie very scary, Alot of it was pretty boring too... but i still liked it over all...
19
Sleepover Nightmare 2004,  R)
Sleepover Nightmare
Wierd...
20
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
It was good but it seemed really long. even though it wasnt!!! lol It was somewhat hard to fallow sometimes...
21
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
I liked the wierd phone calls.
22
Carrie 1976,  R)
Carrie
Sweeeeeeettt!!
23
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
The Rage: Carrie 2
Fuckin awesome!!!
24
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Evil People on that movie...
Funny and stupid at the same time. :p
25
RV 2006,  PG)
RV
it was funny
26
One Missed Call 2007,  PG-13)
One Missed Call
Good, but it had a... different ending... :P
27
Phat Girlz 2006,  PG-13)
Phat Girlz
Haha pretty funny! :P (Y)
28
Simpsons: The Movie ,  Unrated)
Simpsons: The Movie
Hahaha...!!
29
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
Hannah Montana: The Movie
Wanna see it. I like Hannah! lol
30
Hoot 2006,  PG)
Hoot
Good message in it. Pretty entertaining anyways (Y)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. xWickedKittyx
    xWickedKittyx posted 3 years ago

    hey! You have some very cool movies there (a lot of horror movies I WANT to see and haven't seen yet, like the Chucky series,(I luuuv horror movies) or maybe Fear Dot Com). I would really like to be your friend (I'd like to be everyone's friend actually, just kidding... xD), one problem: I like Twilight (the movie wasn''t that great but I'm a fan of the books so I like the movie). Anyway, I hope you can ignore that... :)